Home Energie Ćwiczenia pobudzające czucie energii

Ćwiczenia pobudzające czucie energii

by admin

Ćwiczenie
Przeczytaj książkę A.E. Powella Ciało eteryczne.

Ćwiczenie
Najłatwiej nauczyć się odczuwać energie, które otaczają ludzi. Aura może być wyczuwalna jako np. miła, ciepła, odpychająca, twarda, szara, gęsta, pusta, kłująca, oblepiająca. Kiedy obserwuje się aurę, widać, że ma ona różnobarwne energie, w zależności od stanu emocjonalnego. Jednak główne energie wynikają z posiadanych inicjacji, obciążeń i są często takie same przez większość życia — chyba że ktoś pracuje nad sobą. Takie energie warto nazwać, np. ktoś ma białą otoczkę, białą w mlecznym odcieniu, białą w zimnym odcieniu, szarą, czarną, ciemną, jasną, przezroczystą. Następnie należy dodać ciężar energii — każdy rodzaj duszy ma własny ciężar energii.

Popatrz na czyjeś zdjęcie lub na kogoś obok Ciebie i zadaj sobie następujące pytania: „Jakie ten człowiek ma energie?”, „Co od tego człowieka bije?”. Nie wytężaj wzroku, raczej spróbuj wyczuć, wczuć, poczuć. Po pewnym czasie łatwo odróżnisz ciemne od białych, białe od jasnych, miłe od cukierkowych, ciężkie od zimnych, szare od kolorowych.

Ćwiczenie
Stań ponad metr przed kwiatami (pąkami) i wystaw dłonie przed siebie. Zbliżaj się do kwiatów powoli, krok po kroku, aż zaczniesz odczuwać mrowienie (kłucie) w dłoniach. Tak stykasz swoją aurę z energią kwiatów. Jeśli nic nie czujesz, wykonaj kolejne ćwiczenia.

Ćwiczenie
Potrzyj środek czoła, aby lepiej poczuć czakram trzeciego oka. Wyobraź sobie i staraj się odczuć, jak kształtuje się w tym miejscu jaskrawa (jasna) kula energii o małych rozmiarach (wielkości piłeczki do ping-ponga). Wyobraź sobie i staraj się odczuć, jak kula energii przechodzi przez głowę i wychodzi z tyłu głowy na odległość 20 centymetrów, na tej samej wysokości. Przenieś kulę z powrotem przez głowę na podobną odległość przed brwi. Jeśli czujesz, że kula zablokowała się w środku i nie może wyjść z tyłu, to prawdopodobnie znaczy, że lej (lejek) czakry wewnątrz ciała (głowy) jest czymś zapchany. Możesz to ćwiczenie wykonać z każdą poszczególną czakrą.

Ćwiczenie
Przy otwartych bądź zamkniętych oczach połóż lewą rękę na biurku lub kolanach dłonią do góry, palce trzymaj złączone. Palcami prawej ręki zacznij uderzać powierzchnię lewej dłoni od nadgarstka po końce palców i odwrotnie. Każde uderzenie niech trwa około sekundy. Skoncentruj się na odczuciach wywołanych tym dotykiem i spróbuj je zapamiętać. Wykonuj uderzenia przez mniej więcej piętnaście sekund, aż zdołasz odtworzyć dotyk za pomocą samej świadomości i na podstawie tego, co zapamiętałeś.

Gdy przerwiesz uderzenia fizyczne, od razu kontynuuj działanie w sferze wyobraźni. Przemieszczaj pamięć o odczuciach związanych z uderzeniami po lewej ręce od nadgarstka po końce palców i odwrotnie. Wykonuj uderzenia przez co najmniej minutę, aż dobrze wczujesz się w tę sytuację. Spróbuj przeprowadzić to działanie przy otwartych oczach. Patrz na to, co robisz, świadomością. Następnie powtórz uderzanie za pomocą wyobraźni przy zamkniętych oczach (niektórym łatwiej wykonywać to ćwiczenie, gdy patrzą na swoje działania fizycznymi oczami).
Zaczniesz doświadczać dziwnych zmian, np. pojawią się poczucie ciasności, ociężałość, napięcie czy — najczęściej — mrowienie. Całą technikę powtórz z prawą ręką. W bardziej zaawansowanej wersji możesz wyobrazić sobie, jak „szczotkujesz” całą linię między nadgarstkiem a palcem (lub poszczególnymi palcami) – przesuwając swoją świadomość powoli od palca do nadgarstka i z powrotem. Chodzi tu o poczucie własnego ciała energetycznego (eterycznego).

Małe podsumowanie
W pracy z energiami nigdy nie robimy niczego na siłę. Kiedy odczuwasz dyskomfort w ostatnim ćwiczeniu przerwij i skup się na innym miejscu w ciele, np. na stopie, kolanie, udzie, przedramionach. Nasze ciało energetyczne (eteryczne) jest w różnej kondycji, np. siedzący tryb życia i niezdrowa żywność zawierają w sobie energie (szare, martwe, ciężkie), które osadzają się w ciałach subtelnych. Kanały (meridiany) wewnątrz ciał subtelnych mogą być zapchane (podobnie jak żyły fizyczne) energiami przypominającymi mazisty szlam, beton, watę, metalowe grudki. Ruchy przedstawione w ćwiczeniu 6. (owo szczotkowanie) mają poruszyć konkretne blokady, rozpuścić je. Gdy weźmiemy pod uwagę wpływ ciała mentalnego (naszych myśli) na ciało astralne (emocje), zobaczymy, jak wiele nosimy w sobie cech, przekonań, wzorców wspomagających lub blokujących wrażliwość na energie bardziej subtelne (lżejsze).

Warto odróżnić pracę z ciałami subtelnymi — na początku głównie z ciałem eterycznym — od pracy i oczyszczania poszczególnych czakramów. Czasem czakram, na skutek traumy, szoku, w celu ochronienia ciała przed czymś niepożądanym, zamyka się. Dotknij konkretnego czakramu dłonią lub podrap na ciele miejsce, gdzie się znajduje, i zapytaj sam siebie: „Co tu się stało?”, „Co tu mam?”. Następnie oczami wyobraźni i fizycznym ruchem ręki wyciągnij to„coś”, dodaj w myślach, że pozwalasz, aby ten czakram był aktywny, otwarty, i że jest to dla Ciebie bezpieczne.

Pozytywnym skutkiem tego treningu jest większa ilość energii, poczucie odmłodnienia, poruszenia. Chyba najważniejsze jest pobudzenie nowych zmysłów. Nagle podczas rozmowy czy nawet czytania wiadomości e-mail czujesz możliwe podpięcie (wpięcie) w konkretne miejsce w ciele. Zakłuło Cię w okolicach brzucha lub poczułeś nacisk na czole? Już wiesz, że pomiędzy Tobą a rozmówcą nie jest najlepiej, coś się zadziało, ktoś na kogoś próbował wpłynąć. O takim zachowaniu mówimy jako o interakcji energetycznej, karmie, wejściach w naszą aurę. Bez względu na to, czy zdajemy sobie z tego sprawę, czy nie, energia przepływa, cały czas zachodzi między nami a otoczeniem interakcja — odczuwanie jest takim pierwszym obudzeniem się z matrixu.

Nikodem Marszałek
2016

You may also like